Rivent - KAJAKI GÓRSKIE DUNAJEC SZKOLENIA DLA OSÓB POCZĄTKUJĄCYCH

KAJAKI GÓRSKIE DUNAJEC – KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH

kursy kajakarstwa górskiego początki

Wiosłowanie kajakiem po górskiej rzece, omijanie skał, przebijanie się przez mocny nurt i fale to tylko niektóre z rzeczy, które będziesz robił na naszym kursie. Niezwykle zwrotne, wytrzymałe kajaki górskie, pomogą Ci pokonać nawet najbardziej skaliste i rwące rzeki dając niesamowita radość z jej przepłynięcia.

Noclegi Formularz zapisów


Dokładamy wszelkich starań aby organizowane przez Nas szkolenia dawały jak najlepszy rezultat i maksymalne bezpieczeństwo. Szkolenia odbywają się pod okiem Instruktorów Kajakarstwa Górskiego, Zawodników i Reprezentantów Polski z Aten i Pekinu.
Kurs ma na celu oswojenie się z podstawowymi technikami pływania kajakiem po łatwych rzekach górskich o skali trudności ww1-2, zapoznania się z terminologią używaną w kajakarstwie górskim, zdobycie podstawowej wiedzy na temat ratownictwa i bezpieczeństwa na wodzie. Uczestnik kursu po 3 dniach spędzonych na wodzie nabywa wiedzę oraz umiejętności pozwalające na dalsze szkolenie na rzekach górskich o skali do ww3. Zajęcia prowadzone są w małych grupkach gdzie na 1 instruktora przypada maksymalnie 6 uczestników.

Miejsca szkoleń kajakowych:

  • Rzeka Dunajec, tor kajakarstwa Górskiego Wietrznice – początkujący
Cena 600zł za 3 dni
cena obejmuje
  • 12 godzin zajęć praktycznych na wodzie pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce
  • Sprzęt (kajaki górskie (firmy zet-kayaks oraz Dagger), kamizelka asekuracyjna, kask, wiosło, fartuch, odzież ochronna ( pianka neoprenowa, obuwie ochronne neoprenowe, kurtka wodoodporna)

Kajakarstwo górskie

Na pierwszych zajęciach dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu którego będziesz używał podczas kursu.
Kolejnym krokiem będzie umówienie zasad bezpiecznego pływania kajakiem na rzece. Dowiesz się jak rozpoznawać różne zjawiska występujące na rzekach górskich, jak rozpoznawać niebezpieczeństwa oraz jak się zachować podczas np.: wywrotki kajaka czyli tak zwanej ‘’kabiny’’ . Kolejnym krokiem będzie już nauka podstawowych technik wiosłowania na wodzie stojącej lub wolno płynącej gdy już opanujesz podstawy będziesz miał okazje wykorzystania wiedzy na mocniejszym nurcie. W następnym dniu czeka cię spływ trasą około 10km na której licznie występujące bystrza zweryfikują twoje umiejętności . Kolejny dzień w zależności od stanu wody spłyniemy nowym odcinkiem rzeki lub będziemy ćwiczyć na torze.

Kurs dla początkujących – szkolenia kajakowe od podstaw

Dzień pierwszy

Teoria, zapoznanie ze sprzętem, omówienie zasad bezpieczeństwa, omówienie zjawisk występujących na rzekach, rozgrzewka na lądzie – ok. 1 godz.

Zajęcia na wodzie stojącej lub wolno płynącej: kabinowanie, wiosłowanie, obroty, przechyły, kontry, zwroty – ok.1,5 godz.

Przerwa – ok. 30 min.

2 część zajęć. Zajęcia na wodzie wolno płynącej: techniki pływania w pław na rzekach górskich, wiosłowanie, wyjścia na nurt, wejście/wyjście na/z cofki, promowanie, trawersy – ok. 1 godz.

 

Dzień drugi

Zajęcia: spływ odcinkiem rzeki Dunajec Wietrznice – Łącko: Rozgrzewka na lądzie/wodzie, nauka dzióbków, wiosłowanie, zwroty, promowanie, trawersy na mocniejszym nurcie – ok. 1,5 godz.

Przerwa – ok 30 min.

2 część zajęć – Technika i doskonalenie dotychczas poznanych oraz nowych elementów – ok. 2 godz.

 

Dzień trzeci

Zajęcia na torze lub spływ trasą Przełomu Dunajca. Rozgrzewka na lądzie/wodzie. Spływ i ćwiczenia na wybranych odcinkach rzeki. Doskonalenie poznanych technik na bardziej wymagających bystrzach.
Czas zajęć 3,5 godz. 30 minut przerwy

 

Co należy zabrać na kurs?

Odzież termo aktywną lub lycrę, koszulkę, getry, bieliznę, skarpety, ręcznik. W chłodne dni należy zabrać czapkę i ciepłą odzież w którą można ubrać się po zajęciach. Aby uzupełnić energię przyda się herbata, kawa, batonik , woda. Można zabrać ze sobą rękawiczki rowerowe lub np.: na siłownie, zdarzają się odciski na dłoniach zwłaszcza u Pań. Całą resztę sprzętu i ubioru dostaniesz od nas na miejscu.


Wymagania:

Brak przeciwskazań zdrowotnych do zwiększonego wysiłku fizycznego, wymagana umiejętność pływania wpław.


Ważne:

Transport, wyżywienie, noclegi we własnym zakresie.


Godziny spotkań i rozpoczęcia zajęć:

Piątek: godzina 14:00 Spotkanie nad torem Kajakarstwa Górskiego Wietrznice, przydział sprzętu, rozpoczęcie kursu, czas zajęć około 4 godziny. Zajęcia stacjonarne na odcinku rzeki Dunajec nad Torem Kajakarstwa Górskiego.

Sobota: Spotkanie godzina 10:00 czas zajęć około 4 godziny Spływ około 10km odcinkiem Dunajca (Przełom Dunajca lub Wietrznice-Łącko)

Niedziela: Spotkanie godzina 10:00 czas zajęć około 4 godziny (Przełom Dunajca, Wietrznice-Łącko lub zajęcia na Torze Kajakarstwa Górskiego Wietrznice)

Wybór odcinka na którym będzie przeprowadzany kurs uzależniony jest od poziomu wody na Dunajcu i może ulec zmianie.

Uwagi:

  • W przypadku nie uzbierania się minimalnej liczby uczestników kurs może zostać odwołany.
  • Dla grupy minimum 4 osoby istnieje możliwość wyboru indywidualnego terminu szkolenia.

 

Ocena: 5.0. Na podstawie 2 głosów.
Proszę czekać...