wyjazdy kajakowe

Kajakarstwo Górskie – 20 lat wielkiej pasji

Promocja na kursy krajowe teraz! -33%

Dotyczy tylko oferty krajowej. Terminy podane w kalendarzu. Promocja ważna do końca 2018 roku.

Kajakarstwo Górskie… Ponad 20 lat temu jako dzieci wsiedliśmy do kajaka górskiego i tak rozpoczęła się nasza przygoda z kajakami. Wiele lat treningów i startów w zawodach najwyższej rangi spowodowało że zdobyliśmy duże doświadczenie oraz umiejętności w tym sporcie. Sukcesy i porażki nauczyły nas tego, aby dążyć do celu i robić w życiu to co się lubi. Tak, kajakarstwo górskie stało się naszą pasją i sposobem na życie. Dziś staramy się promować ten wciąż niszowy sport w Polsce oraz dokładamy wszelkich starań, aby pokazać piękno kajakarstwa na najwyższym poziomie. Wierzymy, że poprzez uprawianie kajakarstwa górskiego  można pokonać swoje słabości, kształtować siłę swojego charakteru przeżyć wspaniałą przygodę pośród natury.


Kursy Krajowe:

 


Kursy Zagraniczne:

 


Co nas wyróżnia? Dlaczego warto wybrać się z nami na kajaki?

 Najlepsi instruktorzy, kajakarze górscy w Polsce w tym olimpijczyk  z Aten i Pekinu – Paweł Sarna!
 Młody doświadczony Team z wieloma sukcesami  kajakowymi na świecie
 Najnowocześniejszy sprzęt – tylko znanych i cenionych marek
20 lat doświadczenia, potwierdzone licznymi wyprawami po najtrudniejszych rzekach europy i świata
 Najlepsza oferta cenowa, duże zniżki  na wyjazdy i zakup sprzętu dla osób, które złapały bakcyla


Kajakarstwo Górskie w Polsce. Gdzie zacząć? Dla kogo? Co trzeba wiedzieć?

Kajakarstwo Górskie – co trzeba wiedzieć zanim zapiszesz się na kurs?

Jeśli kojarzysz kajakarstwo górskie z filmów ze skokami z dużych wodospadów oraz pokonywaniem niezwykle ekstremalnych rzek to musisz wiedzieć, że jest jeszcze druga strona tego sportu. Kajakarstwo górskie to podróże w niezwykłe miejsca z dala od zatłoczonych turystycznych miejsc. To przybywanie i obcowanie z naturą, poznawanie nowych osób oraz niezwykła przygoda, której nie sposób opisać. Oczywiście wodospady i ekstremalne rzeki dostępne są dla profesjonalistów oraz osób z bardzo dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Nie znaczy to że, początki w kajakarstwie górskim są nudne i pozbawione adrenaliny. Dostarczają tyle samo adrenaliny dla osób stawiających swoje pierwsze kroki co dla kajakarzy pływających po najtrudniejszych rzekach o czym przekonasz się już podczas pierwszych zajęć…


Kajakarstwo Górskie dla początkujących

Na naszym szkoleniu poznasz podstawowe technik pływania kajakiem górskim, zdobędziesz wiedzę na temat sprzętu, zjawisk występujących na rzekach, zasad bezpiecznego pływania po rzekach górskich, skalach trudności rzek, dowiesz się gdzie w Polsce można uprawiać kajakarstwo górskie. Zdobyte umiejętności i wiedza pozwolą Ci na bezpieczne poruszanie się kajakiem na rzekach.


Kajakarstwo Górskie bezpieczeństwo

wyjazdy austria rzeka Salza

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo każdego uczestnika. Stawiamy na wysoką jakość szkoleń, na nasz team, składający się z naszych przyjaciół, którzy również są pasjonatami kajakarstwa górskiego. Nie spoczywamy na laurach i wciąż doskonalimy nasze umiejętności na różnych prywatnych wyjazdach kajakowych z najlepszymi kajakarzami górskimi w Europie.


Kajakarstwo Górskie – dla kogo?

dolina rzeki salza kajakarstwo górskie

Kajakarstwo Górskie zaliczane jest do sportów ekstremalnych. Nie oznacza to, że na naszych kursach będziesz balansował na granicy ryzyka. Sport ten można uprawiać w każdym wieku. Nie ma ograniczeń wagowych, wzrostowych czy innych barier, które wydają się być przeszkodą. Liczą się chęci i ogólna dobra sprawność fizyczna, umiejętność pływania wpław oraz poczucie humoru:)
Pływać na kajakach górskich mogą uczyć się całe rodziny, dzieci, młodzież jak najbardziej są mile widziani.


Kajakarstwo Górskie – gdzie w Polsce?

kajakarstwo górskie polska

Kajakarstwo Górskie w Polsce można uprawiać w kilku miejscach. Najlepszym miejscem na początek jest rzeka Dunajec (skala trudności WW1-WW2). Kolejna górska rzeka już o wyższej skali trudności (WW2-WW4) to rzeka Białka. Oprócz tego mamy kilka sztucznych torów kajakarstwa górskiego w Polsce. Tor Kajakarstwa górskiego Wietrznice koło Łącka, Tor Kajakarstwa Górskiego w Krakowie nad rzeką Wisłą, Tor Kajakarstwa Górskiego w Drzewicy. Na wiosne mamy możliwą do spłynięcia rzekę Kamienną koło Szklarskiej Poręby (skala trudności WW2-WW5)


Gdzie i kiedy najlepiej zacząć przygodę z kajakarstwem górskim?

wyjazd-kajakowy-austria-wakacje

Najlepsze warunki w Polsce mamy na wiosnę, jednak osoby początkujące mogą rozpocząć szkolenie w każdym miesiącu od kwietnia do końca września. Pierwsze szkolenie najlepiej rozpocząć od kursu kajakarstwa górskiego na Dunajcu gdzie opanujesz kajak i będziesz mógł kontynuować dalszą naukę. Osoby, które dysponują większą ilością czasu mogą wybrać się z nami na wyjazd w Alpy do Słowenii czy Austrii.