KAJAKI GÓRSKIE DUNAJEC – 3 DNIOWY KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH – WIETRZNICE

Promocja! Teraz Kursy – 200zł

Ilość miejsc w cenie promocyjnej jest ograniczona!

Kajaki Górskie na Dunajcu.. Wiosłowanie kajakiem po górskiej rzece, omijanie skał, przebijanie się przez mocny nurt i fale to tylko niektóre z rzeczy, które będziesz robił na naszym kursie. Niezwykle zwrotne, wytrzymałe kajaki górskie, pomogą Ci pokonać nawet najbardziej skaliste i rwące rzeki dając niesamowita radość z jej przepłynięcia.


Dokładamy wszelkich starań aby organizowane przez Nas szkolenia dawały jak najlepszy rezultat i maksymalne bezpieczeństwo. Szkolenia odbywają się pod okiem Instruktorów Kajakarstwa Górskiego, Zawodników i Reprezentantów Polski z Aten i Pekinu.
Kurs ma na celu oswojenie się z podstawowymi technikami pływania kajakiem po łatwych rzekach górskich o skali trudności ww1-2, zapoznania się z terminologią używaną w kajakarstwie górskim, zdobycie podstawowej wiedzy na temat ratownictwa i bezpieczeństwa na wodzie. Uczestnik kursu po 3 dniach spędzonych na wodzie nabywa wiedzę oraz umiejętności pozwalające na dalsze szkolenie na rzekach górskich o skali do ww3. Zajęcia prowadzone są w małych grupkach gdzie na 1 instruktora przypada maksymalnie 6 uczestników.


Miejsca szkoleń kajakowych:

Rzeka Dunajec, Tor kajakarstwa Górskiego Wietrznice


Cena podstawowa 600zł – Cena Promocyjna 400zł
Cena obejmuje:
 • W sumie 12 godzin nauki pływania kajakiem górskim 1 osobowym (około 4 godziny zajęć dziennie)
 • 3 dni wspaniałej przygody
 • Opiekę doświadczonych instruktorów kajakarstwa górskiego
 • Profesjonalny, nowoczesny sprzęt: kajaki górskie 1 osobowy dla dzieci oraz dla dorosłych, wiosło, kamizelka asekuracyjna, kask, fartuch
 • Odzież ochronna: pianka neoprenowa, buty neoprenowe, kurtka wodoodporna.
 • Bilety wstępu na teren Pienińskiego Parku Narodowego
 • Bilety wstępu na tor kajakarstwa górskiego Wietrznice
 • Przejazd na poszczególne odcinki rzeki Dunajec
 • Dyplom ukończenia kursu

Nasze noclegi już od 35zł, śniadanie 15zł – sprawdź!


Dodatkowo w naszym ośrodku ”Wietrznice” można skorzystać z:


Kajakarstwo Górskie

Na pierwszych zajęciach dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu którego będziesz używał podczas kursu.
Kolejnym krokiem będzie umówienie zasad bezpiecznego pływania kajakiem na rzece. Dowiesz się jak rozpoznawać różne zjawiska występujące na rzekach górskich, jak rozpoznawać niebezpieczeństwa oraz jak się zachować podczas np.: wywrotki kajaka czyli tak zwanej ‘’kabiny’’ . Kolejnym krokiem będzie już nauka podstawowych technik wiosłowania na wodzie stojącej lub wolno płynącej gdy już opanujesz podstawy będziesz miał okazje wykorzystania wiedzy na mocniejszym nurcie. W następnym dniu czeka cię spływ odcinkiem Dunajca na którym licznie występujące bystrza zweryfikują twoje umiejętności . Kolejny dzień w zależności od stanu wody spłyniemy nowym odcinkiem rzeki lub będziemy ćwiczyć na torze.


Kurs dla początkujących – szkolenia kajakowe od podstaw

Dzień pierwszy – Piątek:

Godzina 13:00 Spotkanie Organizacyjne

Godzina 14:00 Rozpoczęcie zajęć:

Teoria, zapoznanie ze sprzętem, omówienie zasad bezpieczeństwa, omówienie zjawisk występujących na rzekach, rozgrzewka na lądzie – ok. 1 godz.

Zajęcia na wodzie stojącej lub wolno płynącej: kabinowanie, wiosłowanie, obroty, przechyły, kontry, zwroty – ok.1,5 godz.

Przerwa – ok. 20 min.

2 część zajęć. Zajęcia na wodzie wolno płynącej: techniki pływania w pław na rzekach górskich, wiosłowanie, wyjścia na nurt, wejście/wyjście na/z cofki, promowanie, trawersy, nauka dzióbków – ok. 1 godz.

Godzina 18:00 zakończenie zajęć

Dzień drugi – Sobota:

Godzina 9:00 Spotkanie i wyjazd na spływ Przełomem Dunajca

Zajęcia: spływ odcinkiem rzeki Dunajec Niedzica – Szczawnica około 20km. Doskonalenie podstawowych technik takich jak: wiosłowanie przodem/tyłem, zwroty, wejścia/wyjścia z cofki, promowanie, trawersy.

Przerwa – ok 30 min.

2 cześć zajęć: Technika i doskonalenie dotychczas poznanych elementów, doskonalenie dzióbków – ok. 2 godz.

Godzina: 14:00 zakończenie zajęć, powrót busem do Wietrznic.

Dzień trzeci – Niedziela:

Godzina 10:00

Zajęcia na torze lub spływ trasą Wietrznice – Łącko około 9km. Rozgrzewka na lądzie/wodzie. Spływ i ćwiczenia na wybranych odcinkach rzeki. Doskonalenie poznanych technik na bardziej wymagających bystrzach.
Czas zajęć 3,5 godz. 30 minut przerwy

Godzina: 14:00 zakończenie zajęć.

Co należy zabrać na kurs?

Odzież termo aktywną lub lycrę, koszulkę, getry, bieliznę, skarpety, ręcznik. W chłodne dni należy zabrać czapkę i ciepłą odzież w którą można ubrać się po zajęciach. Aby uzupełnić energię przyda się herbata, kawa, batonik, mus owocowy w saszetkach, woda. Można zabrać ze sobą rękawiczki rowerowe lub np.: na siłownie, zdarzają się odciski na dłoniach zwłaszcza u Pań. Całą resztę sprzętu i ubioru dostaniesz od nas na miejscu.


Wymagania:

Brak przeciwskazań zdrowotnych do zwiększonego wysiłku fizycznego, wymagana umiejętność pływania wpław.


Uwagi:

 • W przypadku nie uzbierania się minimalnej liczby uczestników kurs może zostać odwołany.
 • Dla grupy minimum 4 osoby istnieje możliwość wyboru indywidualnego terminu szkolenia.
 • Wybór odcinka na którym będzie przeprowadzany kurs uzależniony jest od poziomu wody na Dunajcu i może ulec zmianie.