Rafting rzeka Białka i Bela

Rafting rzeka Białka lub Bela. Jedyna szansa na rafting po górskiej rzece Tatr, niedaleko od Zakopanego. Topniejące śniegi, spieniona biała woda, duży spadek terenu to wyzwanie dla osób szukających mocnych wrażeń. Mająca swe źródło w Tatrach Bela, to jedyna rzeka Słowacji o charakterze alpejskim. Spływ w zależności od poziomu wody odbywa się na 2 osobowych kanadyjkach pneumatycznych lub 7 osobowych pontonach.


Terminy spływów na Białce i Beli

Od Maja do Czerwca, sprawdź kalendarz i formularz rezerwacji. Spływy na rzekach Białka i Bela dostępne są również w innych terminach od kwietnia do czerwca pod warunkiem zgłoszenia się min. 6 osób. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Cena: 170zł/osoba/dzień

ZAPISZ SIĘ ON-LINE

Miejsce Startu:

 Rzeka Bela: Słowacja, miejscowość Podbańskie
 Rzeka Białka: Polska, Miejscowość Jurgów


Ważne:

Ponieważ obie rzeki Białka i Bela są rzekami dość trudnymi i warunki panujące na rzece zmieniają się bardzo szybko Rafting może zostać zorganizowany na jednej z rzek. Decyzję o zmianie rzeki możemy podjąć nawet na dzień przed planowanym spływem uzależnione to będzie od stanu wody na rzece i poziomu jej trudności w danym dniu. Przy niskich i średnich stanach wody będziemy pływać na 2 osobowych kanadyjkach a przy wysokich i bardzo wysokich stanach na pontonach 6 osobowych. Jest to sprawa bezpieczeństwa uczestników i nie podlega negocjacji. Poziom wody rzek Białka i Bela potrafi w kilka godzin wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt m3!


Stopień trudności: Średni/Trudny


Cena zawiera:

  • Opiekę instruktorów, kajakarzy górskich,
  • Sprzęt: profesjonalne pontony raftingowe 7 osobowe lub kanadyjki pneumatyczne,
  • Pełny ubiór: pianka neoprenowa, buty neoprenowe, kurtka wodoodporna, kask, kamizelka asekuracyjna, pagaj,
  • Worki wodoodporne.
  • Ubezpieczenie

Spływy odbywają się na kajakach pneumatycznych lub pontonach 7 osobowych – nasz sprzęt

Wymagania: Umiejętności pływania wpław, brak przeciwwskazań do zwiększonego wysiłku fizycznego.

Inne ciekawe miejsca na rafting